- Wydarzenia -

Akademia Filmowa Kina Światowid: Mandarynki

Akademia Filmowa Kina Światowid: Mandarynki

2014-08-28

Zapraszam na „Mandarynki”!

W czasie pospolitego ruszenia na polskie jabłka, na złość Putinowi, zaproszenie na mandarynki może dziwić. Spieszę więc z wyjaśnieniem: „Mandarynki” to najnowsza propozycja „Akademii Filmowej Kina Światowid” w Czarnkowie. 28 sierpnia /tradycyjnie, w ostatni czwartek miesiąca/ proponujemy projekcję pięknego filmu gruzińskiego reżysera Zuzy Urushadze. To skromna opowieść o wojnie, jako żywiole, który zmienia dobrych ludzi w nienawistne zwierzęta. Film, który polską premierę miał w czerwcu tego roku, otrzymał m.in. Nagrodę Publiczności 29 Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Wyświetlany głównie w kinach studyjnych, jeden jedyny raz do obejrzenia także w Czarnkowie.

„Jesień – ulubiona pora roku poetów i melancholików – to też czas, w którym w jednych z sadów w Abchazji dojrzewają mandarynki. Od morza wieje jeszcze ciepły wiatr, lasy na wzgórzach pokrywają się złotymi liśćmi. Jest rok 1992, więc ciszę przerywają odgłosy toczącej się wokół wojny. Mało kto je słyszy, bo okolica zagrożona wojenną pożogą jest już praktycznie wyludniona. Swoich domów nie opuścili tylko bezstronni Estończycy – Markus (Elmo Nueganen) i jego sąsiad Ivo (Lembit Ulfsak). Córka Iva wróciła do Estonii, uciekła przed wojną. Mężczyzna nie ma w sobie siły, by zerwać więź z przeszłością i opuścić miejsce, w którym została pochowana jego żona. Markus pielęgnuje sad mandarynkowych drzew, Ivo wyplata kosze, w których obaj plantatorzy sprzedają owoce regularnie pojawiającym się w okolicy żołnierzom. Konflikt zbrojny w okolicy nabiera jednak na sile. Po jednej z bitew Ivo znajduje ocalałego z potyczki, rannego Czeczena Ahmeda (Giorgi Nakashidze). Nie zważając na niebezpieczeństwo zabiera go do swojego domu. Grzebiący zmarłych Gruzinów Markus znajduje tymczasem młodego rannego Gruzina o imieniu Niko (Mikhail Meskhi). Bezstronni plantatorzy mają teraz pod swoim dachem żołnierzy wrogich sobie armii. Czy mężczyźni będą potrafili się porozumieć i w małej abchaskiej wiosce nie rozleje się więcej krwi?” / filmweb/

Akademię Filmową moderuje Piotr Wojtanek. Z wyczuciem i znawstwem przedmiotu zapowiada prezentowany film, a po projekcji - umiejętnie prowadzi dyskusję, pełną gorących emocji i osobistych refleksji.

Jestem pewien, że tak będzie i tym razem. Serdecznie zapraszam.

Jan Pertek


 


CZYTAJ WIĘCEJ
Akademia Filmowa Kina Światowid: Grand Budapest Hotel

Akademia Filmowa Kina Światowid: Grand Budapest Hotel

2014-07-31

Akademia Filmowa w „Grand Budapest Hotel-u”

Może inne akademie leniuchują, Akademia Filmowa Kina Światowid w Czarnkowie nie przewiduje wakacyjnej przerwy. Wręcz przeciwnie. Tradycyjnie, w ostatni czwartek miesiąca, tj. 31 lipca o godz. 19.00,  zapraszamy na filmowe cacko pt. „Grand Budapest Hotel”. 

Najnowszy film Wesa Andersona, jednego z najoryginalniejszych twórców współczesnego kina, łączącego magię z realizmem reżysera: ”Genialnego klanu”, ”Fantastycznego pana lisa” i ”Moonrise Kingdom. Kochanków z księżyca”.  Niezwykłe przygody ekscentrycznego portiera ze słynnego europejskiego hotelu w burzliwym okresie międzywojennym, który uwikłany zostaje w aferę wokół kradzieży bezcennego renesansowego obrazu i walkę o przejęcie ogromnej fortuny rodzinnej. Fenomenalna obsada aktorska: nominowany do Oscara Ralph Fiennes (”Lista Schindlera”), nagrodzony Oscarem F. Murray Abraham (”Amadeusz”), Mathieu Amalric (”Wenus w futrze”), nagrodzony Oscarem Adrien Brody (”Pianista”), nominowany do Oscara Willem Dafoe (”Pluton”), Jeff Goldblum (”Jurassic Park”), nominowany do Oscara Jude Law (”Sherlock Holmes”), nominowany do Oscara Bill Murray (”Między słowami”), nominowany do Oscara Edward Norton (”Podziemny krąg”), nominowana do Oscara Saoirse Ronan (”Pokuta”), Jason Schwartzman (”Maria Antonina”), nagrodzona Oscarem Tilda Swinton (”Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”), nominowany do Oscara Tom Wilkinson (”Goło i wesoło”) i Owen Wilson (”O północy w Paryżu”).

Już dziś rezerwujcie pokoje! Adres: www.kino.czarnkow.pl

 

                                                                                                                                                                                                                     Serdecznie Zapraszamy!


CZYTAJ WIĘCEJ
Wakacyjne Poranki z Kinem Światowid!!!

Wakacyjne Poranki z Kinem Światowid!!!

2014-07-04

W związku z rozpoczynającą się przerwą wakacyjną, chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych na Wakacyjne Poranki z Kinem Światowid!

W każdą środę oraz piątek od dnia 04.07 do 30.08.2014 włącznie o godzinie 11:00 wyświetlane będą dodatkowe seanse filmów głównie dla najmłodszych a cena biletu jaka będzie obowiązywała to jedyne 10 polskich złotych!! 

Wszelkie informacje o repertuarze jaki będzie wyświetlany w naszym kinie możecie Państwo uzyskać regularnie śledząc naszą stronę internetową www.kino.czarnkow.pl!!

 

Serdecznie Zapraszamy!!


CZYTAJ WIĘCEJ
Akademia Filmowa Kina Światowid: LOCKE

Akademia Filmowa Kina Światowid: LOCKE

2014-06-26

Tom Hardy wciela się w rolę inżyniera, Ivana Locke'a, który ma idealne życie, wspaniałą rodzinę, a sukcesy zawodowe zawdzięcza swojej ciężkiej pracy. Gdy pewnego dnia wracając z biura odbiera telefon, okazuje się, że odmieni on radykalnie jego życie. W ciągu 80-cio minutowej jazdy samochodem będzie musiał podjąć decyzje, które być może zrujnują jego dotychczasowy świat.
Locke jest filmem porywającym, trzymającym w napięciu, a fakt, iż akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym pozwala widzowi odczuć każdą minutę życia bohatera. Film Stevena Knighta miał swoją premierę na 70. Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie został entuzjastycznie przyjęty.


CZYTAJ WIĘCEJ
Akademia Filmowa Kina Światowid

Akademia Filmowa Kina Światowid

2014-04-24

Po blisko półrocznym okresie „oswajania” się z nowym kinem „ Światowid” w Czarnkowie zapraszam wszystkich kinomanów, a zwłaszcza smakoszy kina, do wstąpienia do naszej Akademii. Spokojnie, nie trzeba żadnych zaświadczeń, certyfikatów i egzaminów. Wystarczy apetyt na dobre kino!

Począwszy od 24 kwietnia, w każdy ostatni czwartek  miesiąca kino „Światowid” w Czarnkowie zaprezentuje / jeden, jedyny raz/  film wybitny, artystyczny, ważny. Dla smakoszy, prawdziwych kinomaniaków, którym nie wystarcza repertuarowe danie.

Spotkania Filmowej Akademii poprowadzi Piotr Wojtanek. Znawca przedmiotu, doświadczony w akademickich dialogach filmowych. Wprowadzi nas w świat prezentowanego filmu, a po projekcji zaprosi do wspólnej dyskusji, dialogu czy jak kto chce- rozmowy o filmie.

Na początek proponujemy dzieło  Paolo Sorrentino: „Wielkie piękno”. Na życzenie wielu internautów i słuszne sugestie gości czarnkowskiego „Światowida” . Film wybitny, oskarowy, porównywany i korespondujący z obrazami Federico Felliniego.

Reasumując: 24 kwietnia 2014 r. rusza  Akademia Filmowa Kina Światowid. Początek godz. 19.00.

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina oraz w systemie ekobilet poprzez stronę www.kino.czarnkow.pl .

 

 Zapraszam. Jan Pertek

 

 

 

 

 


CZYTAJ WIĘCEJ
Pokaz specjalny:

Pokaz specjalny: "PASJA"

2014-04-14

Z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa, iż dnia 14.04.2014 o godzinie 20:00 w kinie „Światowid” odbędzie się specjalny pokaz wyreżyserowanego przez zdobywcę oskara Mela Gibsona filmu „PASJA”. Film pokazuje nam ostatnie godziny z życia Jezusa Chrystusa: od modlitwy w Gaju Oliwnym, przez męczeńską śmierć, po zmartwychwstanie.

Wersja filmu z napisami.

WSTĘP WOLNY.

 

 

Serdecznie Zapraszamy!


CZYTAJ WIĘCEJ
Dzień Kina

Dzień Kina

2013-12-15

DZIEŃ KINA W CZARNKOWIE !!!

 

Kino „Światowid” dołącza do ogólnopolskiej sieci kin i niedzielę 15 grudnia ogłasza „Dniem kina”. Tego dnia każdy bilet na dowolny seans z repertuaru kosztuje jedyne 10 zł. Zapraszamy wszystkich miłośników kina do skorzystania z tej promocyjnej oferty. Będzie też okazja do zapoznania się z planami repertuarowymi na przyszły rok.

 

Serdecznie zapraszamy !


CZYTAJ WIĘCEJ

"Dzień Otwarty" w Kinie Światowid w Czarnkowie

2013-11-09

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Czarnkowa i Ziemi Czarnkowskiej 9 listopada do Kina Światowid na „Dzień Otwarty”. W tym dniu po blisko 3 latach kino wznawia swoją publiczną działalność...

Od godz. 9.00 zapraszamy do zwiedzania tego obiektu po modernizacji. Będzie można zajrzeć we wszystkie zakamarki, także do kabiny projekcyjnej i garderoby, sprawdzić na własne oczy i uszy, jakie są możliwości i walory nowego projektora i aparatury nagłaśniającej. Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i obsługa obiektu udzielą wyczerpujących informacji na temat działalności kina. Będzie można zakupić bilety na najbliższe seanse i wypić kawę w kinowym bufecie. Przewidujemy wiele atrakcji i niespodzianek.

Pierwszy seans o godz. 14.00 „Samoloty” w 3D z dubbingiem.

Zapraszamy na: www.kino.czarnkow.pl


CZYTAJ WIĘCEJ