- Wydarzenia -

Akademia Filmowa Kina Światowid

Akademia Filmowa Kina Światowid

2014-04-24

Po blisko półrocznym okresie „oswajania” się z nowym kinem „ Światowid” w Czarnkowie zapraszam wszystkich kinomanów, a zwłaszcza smakoszy kina, do wstąpienia do naszej Akademii. Spokojnie, nie trzeba żadnych zaświadczeń, certyfikatów i egzaminów. Wystarczy apetyt na dobre kino!

Począwszy od 24 kwietnia, w każdy ostatni czwartek  miesiąca kino „Światowid” w Czarnkowie zaprezentuje / jeden, jedyny raz/  film wybitny, artystyczny, ważny. Dla smakoszy, prawdziwych kinomaniaków, którym nie wystarcza repertuarowe danie.

Spotkania Filmowej Akademii poprowadzi Piotr Wojtanek. Znawca przedmiotu, doświadczony w akademickich dialogach filmowych. Wprowadzi nas w świat prezentowanego filmu, a po projekcji zaprosi do wspólnej dyskusji, dialogu czy jak kto chce- rozmowy o filmie.

Na początek proponujemy dzieło  Paolo Sorrentino: „Wielkie piękno”. Na życzenie wielu internautów i słuszne sugestie gości czarnkowskiego „Światowida” . Film wybitny, oskarowy, porównywany i korespondujący z obrazami Federico Felliniego.

Reasumując: 24 kwietnia 2014 r. rusza  Akademia Filmowa Kina Światowid. Początek godz. 19.00.

Bilety w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina oraz w systemie ekobilet poprzez stronę www.kino.czarnkow.pl .

 

 Zapraszam. Jan Pertek

 

 

 

 

 


CZYTAJ WIĘCEJ
Pokaz specjalny:

Pokaz specjalny: "PASJA"

2014-04-14

Z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa, iż dnia 14.04.2014 o godzinie 20:00 w kinie „Światowid” odbędzie się specjalny pokaz wyreżyserowanego przez zdobywcę oskara Mela Gibsona filmu „PASJA”. Film pokazuje nam ostatnie godziny z życia Jezusa Chrystusa: od modlitwy w Gaju Oliwnym, przez męczeńską śmierć, po zmartwychwstanie.

Wersja filmu z napisami.

WSTĘP WOLNY.

 

 

Serdecznie Zapraszamy!


CZYTAJ WIĘCEJ
Dzień Kina

Dzień Kina

2013-12-15

DZIEŃ KINA W CZARNKOWIE !!!

 

Kino „Światowid” dołącza do ogólnopolskiej sieci kin i niedzielę 15 grudnia ogłasza „Dniem kina”. Tego dnia każdy bilet na dowolny seans z repertuaru kosztuje jedyne 10 zł. Zapraszamy wszystkich miłośników kina do skorzystania z tej promocyjnej oferty. Będzie też okazja do zapoznania się z planami repertuarowymi na przyszły rok.

 

Serdecznie zapraszamy !


CZYTAJ WIĘCEJ

"Dzień Otwarty" w Kinie Światowid w Czarnkowie

2013-11-09

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Czarnkowa i Ziemi Czarnkowskiej 9 listopada do Kina Światowid na „Dzień Otwarty”. W tym dniu po blisko 3 latach kino wznawia swoją publiczną działalność...

Od godz. 9.00 zapraszamy do zwiedzania tego obiektu po modernizacji. Będzie można zajrzeć we wszystkie zakamarki, także do kabiny projekcyjnej i garderoby, sprawdzić na własne oczy i uszy, jakie są możliwości i walory nowego projektora i aparatury nagłaśniającej. Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i obsługa obiektu udzielą wyczerpujących informacji na temat działalności kina. Będzie można zakupić bilety na najbliższe seanse i wypić kawę w kinowym bufecie. Przewidujemy wiele atrakcji i niespodzianek.

Pierwszy seans o godz. 14.00 „Samoloty” w 3D z dubbingiem.

Zapraszamy na: www.kino.czarnkow.pl


CZYTAJ WIĘCEJ